Ücretsiz Kargo: 1000 TL ve üzeri siparişlerde geçerlidir.

 

Kolay ve hızlı sipariş verebilirsiniz.

 

Uygun fiyatlar ile aöf kaynakları burada.

 

Hızlı Aöf doğru tercih Kalite | Başarı için doğru tercih Hızlı Aöf

Ata Aöf Çıkmış Sorular


2021-07-11
Ata Aöf Çıkmış Sorular

Erzurum Üniversitesi Ata Aöf'e kayıt yaptıran öğrencilerine merkezi sınav yönetmeliğine uygun olarak sınav takvimi belirlemektedir. Akademik takvim her ders dönemi başında yayınlanmaktadır. Akademik takvime göre her dönem yapılacak olan sınavlar belirtilmektedir. Her bahar ve güz döneminde ayrı ayrı ara sınav ve dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlar yüz yüze yapılmaktadır. (Covid19 pandemisinden dolayı online yapılmaktadır.) Yapılan sınavlar neticesinde her iki sınav için de sınıf geçme notuna etkisi farklı farklıdır. Her dönem sonunda sınıf geçme notu yayınlanarak başarılı ya da başarısız olma durumu belirlenmektedir. 

Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesinde hizmet veren ve Ata AÖF olarak bilinen bir açıköğretim sistemidir. Ata Açıköğretim Fakültesi 2010 yılından beri eğitim vermektedir. Örgün öğretime alternatif olarak ortaya çıkan bir eğitim sistemidir. Ülkemizde uzun yıllardır olmasına rağmen son dönemlerde farklı şekillerde alım yaparak popüler olmuştur. Farklı şekillerde yaptığı alımlar ise ÖSYM tarafından düzenlenen yerleştirme sınavları ile alım yapılması, ikinci üniversite kapsamında sınavsız alım yapılması şeklindedir. 

Öğrenciler sınavlara hazırlık aşamasında çıkmış soruları referans olarak almaktadır. Konuya da özet çalışma yapıldıktan sonra çıkmış soruların incelenmesi faydalı olmaktadır. ata aöf çıkmış sorular, sınava az bir zaman kaldığında gözden geçirilmesi ile tekrar yapma imkanı sunmaktadır. Açıköğretim sisteminde yüz yüze eğitim alınamadığından dolayı öğrenciler sınavlara hazırlanırken sorulabilecek soruların nasıl olduğunu anlamak adına çıkmış sorulara göz gezdirilmesi önemlidir. ata aöf çıkmış sorular sayesinde sınavlara bir adım daha iyi hazırlanmış olacaksınız. Bu nedenle sınavlara sayılı kalan zamanlarda bu soruları gözden geçirerek varsa yanlış cevapladığınız sorularla ilgili kısımları çalışabilirsiniz. Böyle olduğunda da eksik kaldığınız kısımlarla ilgili çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu da sınavlarda olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Her dönem için ayrı ayrı yapılan sınavlarla ilgili öğrenciler en çok çıkmış soruları merak etmektedir. ata aöf çıkmış sorular ile hazırlanmaya başlayan öğrenciler bu konuda sınav pratikliği kazanmaktadır. İlk kayıt yaptıran ya da kayıt yenileten öğrencilerin en çok merak ettiği ve arama yaptığı konular arasında ata aöf çıkmış sorular gelmektedir.