Ücretsiz Kargo: 1000 TL ve üzeri siparişlerde geçerlidir.

 

Kolay ve hızlı sipariş verebilirsiniz.

 

Uygun fiyatlar ile aöf kaynakları burada.

 

Hızlı Aöf doğru tercih Kalite | Başarı için doğru tercih Hızlı Aöf

Auzef Ders Özetleri


2020-12-27
Auzef Ders Özetleri

Açıköğretim bakıldığı zaman örgün öğretime ek olarak ya da alternatif olarak gündeme gelmiş olan bir eğitim sistemidir. Bu sistem sayesinde öğrenciler, yüz yüze eğitim görmemekte sadece sınavlar yüz yüze eğitim ile olmaktadır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki; son yıllarda açıköğretim modeli teknolojinin de gelişmesi ile birlikte son yıllarda popülerliğini arttırmış durumdadır.

Açıköğretim modeli aslında uzun yıllardır olmasına rağmen geçtiğimiz senelere bakıldığında çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni günümüzde her yaş grubunun okul hayatına devam etmek istemesi ya da örgün öğretim modeli hakkından mahrum olan öğrencilerin öğrenimine devam edebilmesi için faydalı bir eğitim modelidir. Farklı yaş grupları ve aktif çalışanların daha çok tercih ettikleri bir eğitim sistemi olmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, 2009 yılından beri bu sistem ile eğitim vermeye başlamıştır. Yüz yüze eğitimin olmadığı bu modelde sadece sınavlar yüz yüze olmaktadır. Auzef’e başvuran ve kayıt hakkı bulunan öğrencilerin en çok merek ettiği konulardan bir tanesi de auzef ders özetleri olmaktadır. Çünkü öğrencilere sunulan dijital platformlara giriş yapıldığında kitap, ünite özetleri ve alıştırma soruları dikkat çekmektedir. Fakat birçok internet sitesi üzerinden auzef ders özetleri erişime açık haldedir.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nin sizlere sunduğu ders kitaplarının dışında auzef ders özetleri ile ders çalışma sağlandığında bazı öğrenciler için bu daha faydalı olabilmektedir. Çünkü konunun tam olarak anlatımı ile ilgili uzun bir yazı bazı öğrencileri ders çalışma konusunda endişelendirmektedir. Kısa kısa olan özetler öğrencinin daha net anlaması açısından önemlidir. 

auzef ders özetleri üniversitenin sizlere sunduğu kitapların ünite özetlerini barındırmaktadır. Bu nedenle asıl ders kitabınız referans alınarak hazırlanmıştır. Dersinize ait konular ünite ünite olarak sunulmuştur. Seçtiğiniz derslere ait konuların üniteler şeklinde ayrılmış ve ünite bazlı özetlere ulaşabilirsiniz. auzef ders özetleri ile çalışma yaptıktan sonra sınava bir adım daha hazır hale gelmiş olacaksınız. Konuları bütünüyle çalıştıktan hemen sonra ders özetlerini de gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır. Bu eğitim ve öğretim modelinde ders özetlerinin önemi büyüktür.