Ücretsiz Kargo: 250,00 TL ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden.
Sitemiz yenilendi.
Tecrübe | Kalite | Başarı için doğru tercih Hızlı Aöf

Atatürk Üniversitesi Ata Aöf Ders Kaydı Yenileme Nasıl Yapılır 2021


2021-08-19
Atatürk Üniversitesi Ata Aöf Ders Kaydı Yenileme Nasıl Yapılır 2021

Atatük Üniversitesi Ders Kaydı Yenileme işlemini OBS'den nasıl yapabilirim?

Atatürk Üniversitesi Ata Aöf yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerinin ders kayıtları, her iki yarı yılda (güz ve bahar dönemlerinde) materyal ücreti (dönemlik harç) yatırıldıktan sonra otomatik olarak üniversite tarafından yapılmaktadır.

Mevcut öğrencilerin ders kayıtlarını Ata Aöf OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden kendilerinin  yapması gerekmektedir. Başarız (FF) olan dersler üniversite tarafından otomatik tanımlanmaktadır. Öğrenciler geriye kalan dersleri kurallar doğrultusunda kendileri seçebilecektir.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ata Aöf Ders Kayıt, Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı aşağıda görseller eşliğinden anlatılmıştır.

 

1-Ata Aöf OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi)'ne kullanıcı adı (T.C. kimlik numaranız) ve şifreniz ile giriş yapmanız gereklidir.

 

2-Ata Aöf OBS'ye giriş yaptıktan sonra aşağıda görselde sarı ok ile belirtilen "Öğrenim" menüsüne tıklayınız, daha sonra "Ders Alma" linkine tıklayınız. 

 

3-Açılan "Ders Alma" sayfasında okumaya başlayacağınız yarıyılda almanız gereken dersler görüntülenecektir. Başarısız (FF olan) dersler sisteme otomatik olarak üniversite tarafından tanımlanır. (mavi renk ile gösterilir)

 

4-Devamında almak istediğiniz derslerin önünde yer alan seçim kutucuğunu işaretleyerek derslerinizi seçmeniz gereklidir. Seçim yaparak almak istediğiniz dersler turkuaz renginde gösterilecektir.

 

5-Son olarak seçim yaptığınız ve almak istediğiniz dersler üniversite tarafından onaylamayı bekleyecektir. Üniversite tarafından onay işlemi sağlandığında bu derslerin rengi mavi olacaktır ve Ders Alma Listesi'nde yer alacaktır.

ÖNEMLİ!!!

* Birinci yarıyıldan (alttan) dersi olan öğrenciler 5. ve 7. yarıyıllardan

** İkinci yarıyıldan (alttan) dersi olan öğrenciler 6. ve 8. yarıyıllardan

*** Üçüncü yarıyıldan (alttan) dersi olan öğrenciler 7. yarıyıldan

**** Dördüncü yarıyıldan (alttan) dersi olan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamamaktadır.